Skip to main content

در این مطلب به توضیحی مختصر در خصوص تعمیر چراغ‌های ریلی و انواع این روشنایی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

لامپ ریلی، پروژکتور ریلی یا چراغ ریلی نوعی از روشنایی است که معمولا از ال ای دی های نوع cob و به ندرت از smd در تولید آن‌ها استفاده می‌شود. این چراغ‌ها به علت نور موضعی مناسب، قابلیت اتصال آسان و امکان تعمیر دوباره بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطمئنا به دلیل استفاده از ال ای دی در این چراغ‌ها در دسته لامپ‌های با مصرف پایین و دوست‌دار طبیعت می‌باشند.

این چراغ‌ها در کافه‌ها، فروشگاه‌های لباس، طلافروشی‌ها و بسیاری از اماکن تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این چراغ‌ها بیشتر با رنگ بدنه مشکی و سفید و با نور مهتابی و آفتابی در دسترس است که بیشترین نوع مورد استفاده چراغ ریلی با بدنه مشکلی و نور آفتابی می‌باشد.

برای نصب این نوع چراغ‌ها ابتدا باید ریلی مخصوص روی سقف، دیوار و یا کف نصب شود و سپس این چراغ‌ها به آسانی با چرخش دو اهرم به برق متصل می‌شوند.

جهت تعمیر این نوع چراغ‌ها دو قسمت ال ای دی و درایور راه‌انداز می‌بایست کنترل شود. ال ای دی این نوع چراغ‌ها به دلیل اینکه از نوع cob می‌باشد در صورت خرابی می‌بایست به طور کامل تعویض شود. همچنین باید به صورت کاملا محکم و با استفاده از خمیر سیلیکون به هیتسینک متصل شود.

همچنین در صورت وجود ایراد در بخش درایور، این بخش می‌بایست تعویض و یا تعمیر شود. استفاده از درایور مناسب، هم باعث افزایش عمر ال ای دی می‌شود و هم راندمان چراغ را بهبود می‌دهد.

متخصصان شرکت الکترومهپا در واحد تعمیر، به صورت تخصصی این چراغ‌ها را تعمیر و بازراه‌اندازی می‌کنند. همچنین به دلیل استفاده از چیپ‌‌های باکیفیت و تعویض درایور، تعمیر چراغ‌های ال ای دی با ضمانت صورت می‌گیرد.

8 دیدگاه برای “تعمیر چراغ ریلی”

 1. avatar

  چقدر جالب
  آقا من دو تا ریلی دارم چشمک میزنه
  شما ساعت کاریتون چع زمانیه بیارم

  1. avatar

   ساعت کاری مجموعه از هشت صبح الی هشت شب می‌باشد که فعلا به دلیل محدودیت های کرونا تا ساعت شش عصر محدود شده است.

 2. avatar

  چقدر جالب
  آقا من دو تا ریلی دارم چشمک میزنه
  شما تعمیر میکنید؟

  1. avatar

   سلام بله همه انواع ال ای قابل تعمیر می باشد.

 3. avatar

  سلام
  برای تعمیر تعداد بالا در محل هم میتونین بیاین؟

 4. avatar

  سلام من دوتا ریلی نصب کردم بعد از روشن شدن تقریبا ۵ ثانیه بعد سوخت ولی با یک سیم دو رشته تست کردم مشکلی نداشت

  1. avatar

   احتمالا اتصالی در سیم کشی داشتید